Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/responsive-image-widget/responsive_image_widget.php on line 123

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/wp-all-export/classes/config.php on line 44
Sklo, drevo, kov, betón - Rezidencia Itahye - akostavat
Kalkulačka spotreby materiálu

Sklo, drevo, kov, betón – Rezidencia Itahye

Ukážka toho, ako môže splynúť vonkajšie a vnútorné prostredie. Obrovské betónové monštrum, ktoré ale vôbec nepôsobí odpudzujúco. Rezidencia Itahye.

Táto stavba sa nachádza v Sao Paulo – Brazília. Bola navrhnutá miestnymi architektmi – Apiacás Arquitetos a Brito Antunes Arquitetural. Táto stavba mala za úlohu splynúť s vonkajším prostredím.

itahye_02

itahye_03

Rezidencia sa skladá z obrovských betónových platní, ktoré rozdeľujú stavbu na jednotlivé miestnosti, ktoré sú špecifické použitím odlišných materiálov. Podľa skla, kovu a teplých tónov dreva v obývacej miestnosti, splálni a TV miestnosti.

itahye_04

itahye_05

Ostatné miestnosti boli oslobodené od bočných stien aj napriek tomu, že budú musieť odolávať nepriaznivým vplyvom počasia.

itahye_06

itahye_07

Obyvatelia domu tak získali väčšiu voľnosť a otvorené priestory umožňujú jednoduchší presun na terasu, záhradu, alebo aj do kuchyne, ktorej skvostom je krásna betónová pec na pizzu.

itahye_08

itahye_09

Zdroj: http://www.huhmagazine.co.uk/6014/itahye-residence

Sklo, drevo, kov, betón – Rezidencia Itahye
Ohodnoťte článok

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.