Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/responsive-image-widget/responsive_image_widget.php on line 123

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/wp-all-export/classes/config.php on line 44
Lavička postavená z paliet
Kalkulačka spotreby materiálu

Paletová lavička

To, že palety predstavujú nevyčerpateľný zdroj inšpirácie, či už pre interiérový, alebo exteriérový nábytok vďaka množstvu článkov vieme. No tento nápad je trošku iný. Čím sa odlišuje?Väčšina inšpirácií s paletami v konečnom dôsledku aj vyzerá ako paleta. No v tomto prípade je to trošku inak. Aj keď je paleta kompletne recyklovaná, nezachováva sa pôvodný tvar palety.

Drevo z paliet sa využije ako materiál na výrobu nábytku. Stačí napr. priamočiarou pílkou odrezať jednotlivé kusy latiek, ktoré neskôr požijeme na výrobu záhradného nábytku.

Samozrejme, že je vhodné si tieto kusy najskôr rozdeliť a uložiť podľa požadovaného výsledku. Ak máte viac odtieňov dreva, rozmiestnite ho. Farebný kontrast tak bude zámerný a bude pôsobiť esteticky príťažlivo.

Príprava paletového dreva teda zahŕňa:

– Narezanie potrebného množstva latiek (Rozmer podľa požiadavky)

– Brúsenie (Ak chcete, aby bolo drevo upravené a máte v pláne jeho následné lakovanie, alebo namorenie, je vhodné ho vopred vybrúsiť)

– Rozloženie (Nakreslite si Vašu predstavu, alebo si fyzicky rozložte jednotlivé kusy dreva tak, ako ich chcete mať na danom kuse nábytku)

– Montáž (Pripravte si potrebný počet skrútiek, alebo klincov, ktoré budete potrebovať na výrobu nábytku)

– Úprava (Dolaďte nábytok doplnkami)

Realizácia je jednoduchá a efektívna. Krásna lavica, za ktorú by ste v obchode dali niekoľko desiatok eur. Takto máte jedinečný kúsok, ktorý dokonale spĺňa Vaše predstavy.

Zdroj: http://www.goodshomedesign.com/

Paletová lavička
4.6 (92%) hlasovalo: 5

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.