Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/responsive-image-widget/responsive_image_widget.php on line 123

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/wp-all-export/classes/config.php on line 44
Problémy s výstavbou betónového plota - akostavat
Kalkulačka spotreby materiálu

Problémy s výstavbou betónového plota

Pri výstavbe plota sa začalo betonážou základov. Tie sú v hĺbke cca 30 cm a široké 45 cm. Na ténto základ sa osadili betónové tvárnice (50 x 25) do dvoch radov a malo nasledovať ich zaliatie betónom. No pri premeriavaní sa vyskytol problém. Na niekoľkých miestach vychádza stĺpik na hranu tvárnice. Ako ďalej postupovať?Ako oplotenie boli vybraté poplastované zvárané plotové panely o dĺžke 2,5 mestra. Je nutné osadiť stĺpiky na ich uchytenie. Ako ale postupovať, keď to nie je možné z dôvodu, že stĺpiky vychádzajú aj na hrany tvárnic?

Jedna možnosť je to zabetónovať a po vytvrdnutí betónu v potrebných miestach vyvŕtať príklepovou vŕtačkou diery na osadenie toho plota. Nevieme ale, aké široké majú byť tie diery a či bude k dispozícií vrták potrebnej hrúbky. Ak by sa mali vyrezávať otvory diamantovým vrtákom – tak to je pomerne finančne náročné.

Druhá možnosť: Ak tie základy ešte nie sú zaliate betónom, tak pred zabetónovaním je možné v miestach osadenia, kde to vychádza na hranách tvárnice, odbiť z tvárnice časť, kde vychádza to osadenie, zabetónovať a vložiť do čerstvého betónu buď kotvy na osadenie stĺpika, alebo do čerstvého betónu, v tých miestac vložiť nejaký materiál (napr. polystyrén), ktorý sa po zatvrdnutí odstráni a vznikne otvor na osadenie toho plota.

Problémy s výstavbou betónového plota
5 (100%) hlasovalo: 1

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.