Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/responsive-image-widget/responsive_image_widget.php on line 123

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/wp-all-export/classes/config.php on line 44
Bývanie v kontajneri - akostavat
Kalkulačka spotreby materiálu

Bývanie v kontajneri

Keď sa človek prezentuje práve týmto typom bývania „v kontajneri“, všetci si predstavia katastrofálnu životnú situáciu. No pozor! Nemusí to byť celkom tak. Aktuálne trendy prinášajú zaujímavé, ekonomické a taktiež ekologické riešenia otázky bývania. Čo by ste na to povedali vy?

Veľa ľudí hľadá zaujímavé a nízko-nákladové riešenia pre stavbu svojich domov, chatiek, či ateliérov. K jedným z týchto kreatívne efektívnych nápadov patrí aj konkrétny projekt.

containerstudio_02

Ide o maliarsky ateliér, ktorý je vytvorený čisto na pracovné účely. No predstavuje oveľa viac. Veľa ľudí si nevie predstaviť bývanie v kontajneri, ktorého primárny účel je úplne iný. Kontajner však ponúka jednoduchý priestor, ktorý je dobre využiteľný, či už v zmysle prepájania viacerých častí a tým vytvárania väčších priestorov, alebo samotným konceptom, ktorý je určený na jednoduchý prevoz.

containerstudio_03

Z toho vyplýva, že si tento kontajner môžete priviesť na akékoľvek miesto, kde si pripravíte základy, na ktoré ho umiestnite a všetko ostatné je na Vás. Tvar okien, farba, či použijete fasásu, alebo ponecháte pôvodný povrch kontajnera a zateplíte jeho steny zvnútra.

containerstudio_04

Práve táto voľnosť pri úprave tohto priestou ponúka to pravé pre umelcov a dizajnérov, ktorí neustále hľadajú nové možnosti pre bývanie, alebo prácu.

Ceny nových skladovacích kontajnerov sa pohybujú v rozmedzí od 1 600 do 3 000 eur, samozrejme v závislosti od rozmerov daného kontajneru. Takže samotný kontajner nepredstavuje veľkú investíciu. No pri jeho rekonštrukcií na obytný priestor musíte počítať s nákladmi súvisiacimi s prepravou, s výstavbou základov, vyrezávanie otvorov na okná a dvere, zavádzanie vody, plynu a kúrenia a všetky interiérové úpravy. Ako zateplenie, omietka, interierová výbava, atď.

No rozhodne celkové náklady sú nižšie ako výstavba celého domu. Samozrejme ale záleží na preferenciách a požiadavkách aké máte na bývanie a či plánujete z kontajnera vyrobiť luxusné bývanie, alebo jednoduchú záhradnú chatku.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: http://www.huhmagazine.co.uk/6493/the-double-container-studio

Bývanie v kontajneri
5 (100%) hlasovalo: 1

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.