Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/responsive-image-widget/responsive_image_widget.php on line 123

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/wp-all-export/classes/config.php on line 44
Projekty domov - akostavat
Kalkulačka spotreby materiálu

Projekty domov

Už dlhšiu dobu túžite po malom domčeku mimo mesta? Alebo snívate o veľkej vile na kopci s krásnym výhľadom na okolie? Je čas poobzerať sa aké sú možnosti. Rozhodnite sa, aký dom by ste chceli? Aké máte požiadavky? Aké sú vaše preferencie a v akom rozmedzí si predstavujete finančnú náročnosť projektu domu?

Vybrali ste si už štýl domu aký by ste chceli vlastniť? Ak sa potrebujete rozhodnúť a neviete si poradiť, napíšte do našej bezplatnej poradne, kde Vám náš odborník poradí, aké sú výhody stavby z betónu, muriva, dreva, či iných materiálov.

Čo sa dočítate v sekcii projekty domov?

  • Z akých materiálov stavať
  • Aké sú výhody klasických domov
  • Projekty nízkoenergetických domov
  • Aké sú to pasívne domy
  • Čo obsahuje projekt domu
  • Ako postupovať pri výbere správneho domu
  • Odpovede našich odborníkov na Vaše otázky

Projekt domu je asi najdôležitejší krok pri plánovaní Vášho budúceho bývania. Práve projekt domu špecifikuje parametre Vášho bývania. Veľa krát sa hovorí, že najdôležitejší je pozemok. No pri projektovaní domu je výber pozemku výhodou. Ak máte možnosť vybrať si pozemok podľa typu domu, ktorý plánujete stavať, môžete si ušetriť vedľajšie náklady. Napr. pri projektovaní nízkoenergetického domu sú parametre pozemku veľmi dôležité. Ak máte svahovitý pozemok, je zložitejšie využiť slnečnú energiu tak efektívne, ako pri rovinatom pozemku. Samozrejme nič nie je nemožné, všetko záleží od šikovnosti projektanta, no v takýchto prípadoch sú zvyčajne náklady vyššie.

projekty domov
Ďalší z dôležitých aspektov projektu domu sú práve náklady. Ak máte na Váš dom vyhradenú presnú sumu financií, zvážte či ste na stavbu pripravený. Pri stavbe nového domu, sú často náklady vyššie, ako sa predpokladá, nakoľko sa pri stavbe vyskytnú nové skutočnosti, ktoré musíte okamžite riešiť. Nechajte si preto zálohu, ktorá bude pripravená presne pre tieto situácie. Ak už máte pripravenú kalkuláciu, viete začať oslovovať jednotlivé firmy, ktoré ponúkajú projektovanie rodinných domov. Práce cenové obmedzenie Vám vyselektuje projekty, ktoré sú pre Vás dostupné a ktoré nie. Väčšina firiem poskytuje katalógy projektov domov, ktoré sú tzv. portfóliové, katalógové domy, ktoré už majú vytvorený projekt a vo väčšine patria do väčšieho projektu výstavby nejakej obytnej oblasti. Ak však nechcete dom, ktorý uvidíte na každej tretej ulici, máte možnosť vlastného návrhu.

 

 

projekty domov

Projektantovi predstavíte svoje požiadavky na danú stavbu, opíšete jednotlivé predstavy a odborník Vám pripraví projekt domu presne na mieru. Samozrejme, že pred tým sa po spoločnej konzultácií s odborníkom musíte rozhodnúť z akého materiálu chcete stavať. Či uprednostníte klasickú stavbu z betónu, či tehly. Alebo skúsite nové pokrokové materiály a rozhodnete sa pre nízkoenergetický, či pasívny dom. Informatívne si môžete prepočítať, koľko materiálu budete potrebovať pri jednotlivých rozmeroch projektu vášho domu v kalkulačke materiálov.

 

Všetko je to na Vašej voľbe. Samozrejme, ak sa rozhodnete pre projekt nízkoenergetického, či pasívneho domu, počkáte si na prípravu projektu dlhšie a Vaše vstupné náklady budú vyššie. No zaručene sa Vám to v budúcnosti vráti, nakoľko režijné náklady pri nízkoenergetických a pasívnych domoch sú niekoľko násobne nižšie. To však neznamená, že klasický katalógový projekt nemôže splniť Vaše sny o bývaní v krásnom rodinnom dome. Ak sa chcete dočítať viac o projektoch rodinných domov, pokračujte v danej sekcií a prejdite si viac zaujímavých informácií o projektoch domov.

?>