Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/responsive-image-widget/responsive_image_widget.php on line 123

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/wp-all-export/classes/config.php on line 44
Vyrovnanie podlahy - akostavat
Kalkulačka spotreby materiálu

Vyrovnanie podlahy

Rekonštrukcia starého bytu môže so sebou priniesť množstvo nečakaných komplikácií. V tomto prípade odborník radí, ako si poradiť s vyrovnaním podlahy.

 

Problém: Majitelia bytu v staršom panelovom dome plánujú vyrovnanie podlahy v kuchyni s rozlohou asi 5,5 m2. Následne sa bude pokladať nová PVC podlaha, no po strhnutí starého linolea zostali na betóne nerovnosti a zvyšky starého lepidla, ktoré sa drolia. Nerovnosti vytvárajú rozdiel vo výške podlahy asi 0,5cm. Vyliatie nivelačnou hmotou nie je možné nakoľko v miestnosti je vstavaná kuchynská linka a prekážajú aj ďalšie obmedzenia. Ako v tomto prípade postupovať pri vyrovnávaní podlahy tak, aby sme po položení PVC podlahy získali celkom rovnú plochu?

 

Riešenie: Vo všeobecnosti je na vyrovnanie podlahy najlepšie aplikovať práve samonivelačný poter, ktorý je vhodný na vyrovnávanie betónových, anhydritových i asfaltových podkladov aj so zvyškami starých lepidiel, smoly či farby. Preto ak je to len trochu možné odporúčame odstrániť obmedzenia a postupovať týmto spôsobom. Po odstránení všetkých nesúdržných častí mechanickým spôsobom, budete musieť ešte pred samotným poterom použiť adhézny mostík (forma penetračného náteru na zvýšenie adhézie nekoherentných povrchov).

 

Ďalšie, o čosi zložitejšie riešenie je využitie cementového lepidla, čo sa nám však nezdá úplne najvhodnejšie vzhľadom na to, že ho nikdy nedáte až do takej roviny ako samonivelizačný náter, no šikovní majstri si poradia aj s tým.

 

Veľa šťastia pri rekonštrukcii domu či bytu!

 

Mohlo by vás zaujímať:

Vyrovnanie podlahy
Ohodnoťte článok

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.