Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/responsive-image-widget/responsive_image_widget.php on line 123

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/wp-all-export/classes/config.php on line 44
Tipy ako využiť zvyšky materiálu po projektoch - akostavat
Kalkulačka spotreby materiálu

Tipy ako využiť zvyšky materiálu po projektoch

Akokoľvek plánujete materiál na váš domáci projekt, vždy vám niečo zostane. Je to logické. Radšej aby napríklad zostala kachlička, než ich potom dokupovať. A možno už ani nekúpite z jedného výpalu a to, čo zoženiete, bude mať iný odtieň. Takže sa s tým človek musí zmieriť – po akomkoľvek projekte ostanú zvyšky, ktorých osudom je zavadzať v garáži. No nemusí to tak byť. Prečítajte si zopár typov, ako využiť zvyšky materiálu po vašich projektoch – či sa už jedná o maľovanie, prácu s drevom alebo kachličkovanie.

 


Ako využiť zvyšky materiálu po maľovaní

Toto je klasika. Keď sa už človek babre svojpomocne s maľovaním, kúpi si viac farby ako je požadované podľa návodu. Veď čo ak budú steny sať viac? Potom by chýbalo… Takže vždy ostane vo vedierku s farbou nejaký zvyšok. Raz je toho viac, raz menej, no čo s tým? Veď je to škoda vyhodiť a ani uschovať sa to veľmi nedá. Ak vám ostane farba, tu je zopár tipov, po ktorých môžete siahnuť, podľa toho, koľko farby vám ostalo.

 

Akcentová či akcentačná stena

Ide o fórik, ktorý dobre funguje a interiéroví dizajnéri ho dobre poznajú. Použite ho vtedy, ak vám ostane nejaká výraznejšia farba. Vymaľujte ňou jedu stenu. Takáto akcentačná stena na seba ihneď strhne pozornosť a zdanlivo sa priblíži. Je to fajn, ak chcete opticky rozšíriť inak úzky priestor. Ak vymaľujete tmavšou farbou dve protiľahlé steny, miestnosť sa naopak opticky zúži. Takže miniete zvyšnú farbu a ešte ste urobili kúzlo s priestorom. A to sa oplatí.

 

Zvyšky materiálu využite na vymaľovanie časti steny

Spodná časť steny môže mať aj inú farbu ako tá horná. Je to pekný efekt a často veľmi funkčný – ak máte farbu, ktorá vám ostala, oteruvzdornú či ešte lepšie omývateľnú, máte super riešenie pre kuchyňu či izby, kde malé deti radi packajú špinavými rukami. Aby ste urobili presný predel medzi farbami, použite maliarsku pásku. A je to.

 

Čo ak sú zvyšky materiálu po maľovaní skutočne malé?

Ak ostane iba na dne vedierka, stále môžete vymaľovať napríklad zadné steny na poličkách. Či natiahnete dve maliarske pásky po obvode miestnosti a vymaľujete iba jeden pás. Interiér dostane šmrnc a vy potvrdíte povesť strýka Držgroša 🙂

Čo so zvyšnými kachličkami?

Tu sa fantázii medze nekladú. Môžete rôzne kachličky rozbiť a vytvoriť zaujímavú mozaiku. Či na zvyšné kachličky namaľujete popisné číslo a nalepíte ich na fasádu. Veď kto povedal, že popisné číslo musí byť iba na tých hnusných plechoch. Ak ste zruční, zo zvyšných kachličiek dokážete vyrobiť aj vkusné a hlavne funkčné tácky či podnosy. Tiež je to dobrý tip ako povrch stolíka v záhrade. Pohrajte sa s vašou fantáziou a určite na niečo prídete. Veď po kachličkovaní vám ostalo lepidlo aj kachličky, tak čo s tým?

Zvyšky materiálu po práci s drevom

Tu je samozrejme riešení toľko, že sa to ani vymenovať nedá. Závisí, koľko vám toho ostalo. Môžete si vytvoriť peknú skrinku na rôzny neporiadok – či už do garáže, alebo ak sa cítite a s drevom to viete, aj trebárs do spálne. Na záhradu si môžete urobiť pekné „krochlíky“ na kvety – stačí´, ak z použitého materiálu vytvoríte jednoduchú krabicu či „ohrádku“ okolo kvetináča a je to.

 

Tento blog je hlavne o tom, aby sme vám ukázali, ako stačí zapojiť kreativitu a zvyšky materiálu po akomkoľvek projektu dokážete využiť. Je to naozaj iba o tom, aby ste boli kreatívni. A garantujeme vám, že takýto projekt vás môžno bude baviť ešte viac ako iné. Pretože tu o nič nejde (aj tak by ste zvyšky materiálu pravdepodobne vyhodili) a možno vás samého prekvapí, akí ste zruční a kreatívni. Veľa zábavy, domáci majstri.

 

Zdroje: doityourselft.com

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Preglejka a jej všestranné využitie v interiéri

Už nikdy viac fádne steny! Maliarske techniky, ktoré zvládnete aj svojpomocne

Tipy ako využiť zvyšky materiálu po projektoch
5 (100%) hlasovalo: 1

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.