Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/responsive-image-widget/responsive_image_widget.php on line 123

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/wp-all-export/classes/config.php on line 44
Sklenený dom - akostavat
Kalkulačka spotreby materiálu

Sklenený dom

Ako to vyzerá v interiéri tohto zaujímavého domu a ako bol vlastne zostrojený, to sa dočítate nižšie.

Názov tohto domu je Emerald Art Glass House a bol zostrojený skupinou Fisher Architecture. Tento dom bol zhotovený na žiadosť jednej spoločnosti na výrobu a spracovanie skla. Aj to zrejme vysvetľuje materiál použitý na túto stavbu.

 emeraldartglasshouse_02

Aj keď stavba pôsobí honosne, nie ej to celkom tak. Keďže si majiteľ továrne odkladá nepoužitý materiál a takisto recykluje, použil tieto zvyšky práve na tento projekt.

emeraldartglasshouse_03

Stavba je teda zväčša z recyklovaných materiálov. Je použité podlahové kúrenie a nakoľko má stavba výbornú polohu – nad továrňou, má perfektné slnečné zisky.

emeraldartglasshouse_04

 Samozrejme kuchyňa je orientovaná na severnú stranu, tak ako je to pravidlom pri nízkoenergetických domoch.

emeraldartglasshouse_05

 V interiéri boli použité nerezové a chrómové prvky v kombinácií s prírodným drevom. Práve drevo zabezpečuje teplý nádych, ktorý so sivou farbou pôsobí jemne industriálne, čo sa vzhľadom k polohe tejto stavby hodí.

emeraldartglasshouse_06

Viac informácií nájdete tu.

Zdroj: www.fisherarch.com

Sklenený dom
Ohodnoťte článok

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.