Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/responsive-image-widget/responsive_image_widget.php on line 123

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/wp-all-export/classes/config.php on line 44
Projekt prístavby domu trikrát inak - akostavat
Kalkulačka spotreby materiálu

Projekt prístavby domu trikrát inak

Keď rodinný dom už viac neposkytuje dostatok priestoru pre aktivity svojich obyvateľov, jednou z možností ako problém vyriešiť je rozšíriť obytný priestor o prístavbu. Je jedno či ide o jednoduchú alebo zložitejšiu konštrukciu, výsledok môže byť, s malou dávkou kreativity, neočakávane originálny a zmeniť tak  výraz celého domu. Presvedčia vás o tom nasledujúce príklady, inšpirujte sa!

 

Mini domček pre spisovateľa

Architektonické štúdio WSD Architecture bolo klientom, spisovateľom a ilustrátorom, poverené navrhnúť a zrealizovať projekt mini domu na dvore jeho rodinného domu. Ten má slúžiť ako tiché, pokojné miesto určené na písanie a kreslenie.

 

pristavba-20

 

Dizajn, ktorý má pripomínať rozprávkovú chalúpku presne odpovedá klientovej vášni pre detskú literatúru a mytológiu.

 

Fasáda je tvorená obkladom z cédrového dreva.

pristavba-1

 

Prirodzené svetlo sa do interiéru dostáva prostredníctvom veľkého svetlíka na severnej strane prístavby, ktorý priamo osvetľuje pracovný priestor. Chýbať nemôže na zákazku vyrobená minimalistická knihovňa, ktorá v sebe skrýva autorove knižné poklady a detaily v podobe úzkeho okna, či malého umývadla, ktoré poslúži pri umývaní maliarskych potrieb. Celý priestor vyhrieva len jednoduchá piecka.

 

pristavba-19

 

pristavba-4

 

pristavba-3

 

pristavba-2

 

Prístavba k bungalovu

Pôvodná budova bungalovu s rozlohou necelých 100 m2 bola šikovnými architektmi zachránená pred úplným schátraním. Následne k nej bola pristavená približne rovnako veľká prístavba.

 

Existujúca časť budovy s bielou fasádou je s novou, čiernou časťou prepojená presklenou chodbou.

 

pristavba-7 pristavba-6

 

Dom je rozdelený do dvoch zón. Časť priestoru je tak určená primárne na bývanie a socializáciu, ďalšiu tvorí pracovný priestor a miesto na  spánok a relaxáciu.

 

pristavba-8

 

Oba priestory sa neodlišujú len farbou fasády ale aj použitými materiálmi a štýlom zariadenia.

 

pristavba-9

 

Majitelia sa snažili čo najviac priblížiť štandardu nízkoenergetického domu. Okrem iného využívajú systém na zber dažďovej vody, slnečné kolektory či premyslený systém vetrania. Starostlivo rozvrhnuté umiestnenie okien zase privádza do domu dostatok prirodzeného svetla a tepla počas celého dňa.

 

Domček pre deti

Ako vytvoriť rozšírenie domu tak aby nebola narušená pôvodná architektúra? Riešenie našlo architektonické štúdio GRAD arkitekter so sídlom v Štokholme a vznikol tak tento domček pre deti. V interiéri nájdeme tri detské izby a samozrejme nemôže chýbať ani spoločný priestor na hranie.

 


pristavba-11

 

Prechod bol vytvorený v mieste obývacej izby pôvodného domu.

 

(\\SERVER2\Delat1 projekt\Slottsv344gen 47\foto_slut\C

 

V interiéri domu pre deti prevládajú prírodné materiály, najmä drevo. Pri zariaďovaní sa myslelo na to, aby bol priestor pre svojich malých obyvateľov vhodný aj po rokoch, keď trochu vyrastú.

 

pristavba-13

 

pristavba-12

 

Zdroj: surmanweston.com, contemporist.com, archdaily.com

 

Mohlo by vás zaujímať:

Projekt prístavby domu trikrát inak
Ohodnoťte článok

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.