Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/responsive-image-widget/responsive_image_widget.php on line 123

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/wp-all-export/classes/config.php on line 44
Na svetovej kvalite už stavia celé Slovensko! - akostavat
Kalkulačka spotreby materiálu

Na svetovej kvalite už stavia celé Slovensko!

Betón a malta je súčasťou takmer každej stavby, či už ide o rodinný dom, garáž, prístrešok, alebo okrasný múrik v záhrade. Aby vám vaša stavba vydržala čo najdlhšie bez nepríjemných prekvapení v podobe trhlín alebo dodatočných nákladov, odporúčame vám investovať do naozaj kvalitného cementu. Ako si však vybrať zo širokej ponuky balených cementov? Spoločnosť CRH (Slovensko) a.s. s modernou cementárňou v Rohožníku pripravil po integrácii s cementárňou Turňa nad Bodvou nové produkty, z ktorých si vyberie každý  stavebník! Produkty pritom kúpite v každých dobrých stavebninách tak na západnom ako aj východnom Slovensku.

Už viete, kde kúpiť potrebný materiál ? Poradíme Vám!

 

Extracem

Cement triedy CEM I 42,5 R od firmy CRH (Slovensko) a.s. kúpite pod názvom Extracem. Tento produkt je veľmi vhodný pre náročnejších užívateľov a je určený na výrobu betónov nadštandardne vysokej kvality, kde sa požaduje rýchly rast počiatočných pevností. Farba cementu Extracem je tradične červená.

Multicem

Cement strednej triedy CEM III/A 32,5 R (cementáreň Turňa) a CEM II/B – M (S-V-LL) 32,5 R (cementáreň Rohožník) sa zhodne nazýva Multicem. Najväčší rozdiel medzi cementom z týchto dvoch cementární je, že v cemente z Turne sa používa ako prímes čisto len  vysokopecná troska, kým v závode Rohožník sa ako prímes používa vysokopecná troska, mletý vápenec a elektrárenský popolček. Napriek tomu, že cementy sú zaradené v rôznych kategóriách, z hľadiska meraní a použitia sú tieto cementy úplne porovnateľné. Multicem je určený na výrobu betónov a mált štandardnej kvality, kde sa požaduje rýchly rast počiatočných pevností pri nižšom vývine hydratačného tepla. Kúpite ich vo vreci so šedou farbou.

Flexicem

Cement triedy CEM III/A 32,5 N kúpite vo vreci modrej farby pod názvom Flexicem. Pomenovanie vyjadruje jeho flexibilitu v aplikačnom používaní, najmä v teplejších mesiacoch roka. Flexicem je vhodný na výrobu betónov a mált štandardnej kvality s normálnym nárastom pevností. Je tiež ideálny pre menej náročné aplikácie a segment ,,Hobby“- pre domácich majstrov.

Profimalt

Profimalt je zmes cementu a vápenného hydrátu a tento predmiešaný produkt stačí zmiešať s pieskom a vodou a máte dokonalú maltu na murovanie a omietanie, či už v exteriéri, alebo interiéri. Je to tradičná malta a nefunguje na princípe moderných lepidlových zmesí. Je ideálny na murovanie z tehál, vytváranie nivelizačných lôžok pred prvou pokládkou muriva a samozrejme na omietanie. Jeho použitie je mimoriadne vhodné v prostredí rekonštrukcií, kde sú často nerovné povrchy a ideálne slúži ako vyrovnávacia hmota. Na jedno natiahnutie môžete naniesť až 4 cm omietky, čo nesmierne urýchľuje prácu a šetrí váš čas. Už nemusíte čakať na uschnutie a druhý nános. Profimalt je ideálny produkt na pamiatkové objekty a radí sa medzi veľmi pevné a odolné omietky alebo murovacie hmoty. Preto s ním pokojne môžete omietať ploty, sokle domov a podobne. Profimalt poznáte podľa charakteristickej oranžovej farby.

Biely cement- White

Biely portlandský cement najvyššej pevnostnej triedy CEM I 52,5 N vďaka svojej mnohostrannosti, vynikajúcej kvalite, vysokej pevnosti a estetickému vzhľadu otvára nové dimenzie v dizajne a stavebníctve. Jeho bezkonkurenčný vzhľad ho predurčuje na všestranné využitie pri suchých omietkových zmesiach, zámkových dlažbách, bielych a farebných pohľadových betónoch, či v prvkoch záhradnej architektúry a mnohých iných. S bielym cementom, na rozdiel od cementu šedého, dosiahnete prímesami sýte farby a jemné textúry povrchu.

Viac podrobností o produktoch CRH nájdete v našej sekcii Produkty alebo priamo na stránke www.crhslovakia.com .

 

Všetky balené produkty spoločnosti CRH sú plnené do 25 kg papierových vriec a ich trvanlivosť je 4 mesiace. Zároveň sú kontrolované a balené tak, aby sa dosahovala ich špičková a stabilná kvalita.

Na svetovej kvalite už stavia celé Slovensko!
Ohodnoťte článok

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.