Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/responsive-image-widget/responsive_image_widget.php on line 123

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/wp-all-export/classes/config.php on line 44
Ako si urobiť vlastný kamenný obklad? - akostavat
Kalkulačka spotreby materiálu

Ako si urobiť vlastný kamenný obklad?

Páči sa Vám lámaný kameň, no jeho vysoká cena Vás stále odrádza? Tak potom Vás tento príspevok zaujme dva krát viac! Prinášame Vám video návod, ako si vyrobiť vlastný obklad za 1/5 nákladov. Ako je to možné?

Namiesto hotových kúskov obkladu si vyrobíte poter betónu, do ktorého budete odtláčať šablónu vyliatu práve zo spomínaného obkladu. Je to veľmi jednoduché a konečný efekt je na nepoznanie identický s klasickým obkladom, ktorý je však niekoľko násobne drahší.

Samozrejme, že takáto možnosť je hlavne pre tých, ktorí sa neboja domácich kutilských projektov. Nie je to však nič zložité! Stačí si zabezpečiť vstupný materiál.

Čo potrebujeme?

  • Cement
  • Kamenivo (podľa potreby)
  • Vodu
  • Nádobu na rozrábanie materiálu
  • Nádobu na vodu
  • Ochrannú fóliu (na podlahu)
  • Špachtľu
  • Formu na odtláčanie
  • Pracovné oblečenie (ochranné okuliare, rukavice, monterky)

 

Keď máte zabezpečený materiál, tak si vyhraďte jeden voľný deň, kedy sa pustíte do rekonštrukcie Vašej steny. Vyčistite si pracovnú plochu. Odstráňte všetko, čo by ste mohli nenávratne zašpiniť (obrazy, koberce a pod.).

Následne si na podlahu natiahnite ochrannú fóliu, ktorú kúpite v ktoromkoľvek stavebníctve, alebo aj v obchodnom dome, ktorý má sekciu pre kutilov. Môžete si zabezpečiť aj papierovú pásku, ktorou fóliu pripevníte. Stačí Vám však aj obyčajná lepiaca páska, papierová je lepšia hlavne pri odliepaní.

Pripravte si betónovú hmotu v správnom pomere. Ak neviete aký je správny pomer namiešania jednotlivých zložiek opýtajte sa v stavebníctve, kde materiál nakupujete, alebo si pozrite krátke video, ktoré Vám popíše presný postup prípravy materiálu.

Nasleduje realizácia, ktorá pozostáva len z poteru jednej časti steny rozrobenou hmotou. Snažte sa povrch vyrovnať. Namáčajte si formu do vody a jemne ich pritláčajte na povrch steny. Tento postup opakujte, až pokým nemáte celú stenu.

Odporúčame Vám začať buď zhora, alebo zdola, aby ste zabezpečili horizontálny priebeh odtlačkov. Zakaždým si formu máčajte do vody, aby sa očistila a zároveň navlhčila.

Už Vám stačí len dobrá nálada a Váš nový obklad je na svete.

Ako si urobiť vlastný kamenný obklad?
4.4 (88%) hlasovalo: 5

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.