Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/responsive-image-widget/responsive_image_widget.php on line 123

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/c/7/c7c2c72f-c6d4-47ad-a49d-6b074b13f290/akostavat.com/sub/oldweb/wp-content/plugins/wp-all-export/classes/config.php on line 44
Ako opticky meniť veľkosť priestoru? - akostavat
Kalkulačka spotreby materiálu

Ako opticky meniť veľkosť priestoru?

Ak patríte medzi tých, ktorí nie sú úplne spokojní s veľkosťou a rozmermi vášho aktuálneho bývania, no zároveň nehnuteľnosť nechcete meniť, pozrite sa s nami na zopár trikov, ktoré dokážu opticky upraviť celkový dojem z priestoru.Stačí vám k tomu správna kombinácia svetlejších a tmavších farieb a interiér sa môže vizuálne zmenšiť, zväčšiť, znížiť.

S čím je potrebné pracovať, ak chcem priestor opticky meniť? Samozrejme základom sú farby.

Farby

Farby môžu nielen podstatne ovplyvniť vašu náladu, ale aj pocitový vnem a vnímanie veľkosti priestoru. Platia tu zásady, ktoré poznáme z optických klamov. Tak napríklad tmavšia zadná stena zdanlivo priestor skracuje. Keď je tmavá farba použitá na bočnej stene, priestor miestnosti opticky zúži.

Poďte sa s nami pozrieť na ďalšie optické transformácie toho istého priestoru:

Zníženie stropuopticke-znizenie-stropu

Predĺženie prestorupredlzenie-priestoru

Skrátenie priestroruskratenie-priestoru

Zníženie stien

Zväčšenie hĺbky priestoruzvacsenie-hlbky-priestoru

Zväčšenie miestnostizvacsenie-miestnosti

Zväčšenie priestoru a zvýšenie stropuzvacsenie-priestoru-a-zvysenie-stropu

Dôležitý je taktiež výber farby s ohľadom na to, či chcete, aby interiérové zariadenie a doplnky vystúpili do popredia, alebo aby sa, naopak, potlačili. Svetlé a neutrálne farby interiéru zvýrazňujú predmety pred ním stojace a naopak.

Zrkadlá

zrkadlo

Ďalším spôsobom, ako opticky upraviť miestnosť, je použitie zrkadiel. Nemusíte sa ich báť, dobre umiestnené zrkadlo dokáže v interiéri hotové zázraky: dve zrkadlá oproti sebe miestnosť zdanlivo zdvojnásobia.

Dbajte však o to, aby odzrkadľovali zaujímavý prvok zariadenia alebo pinášali do miestnosti kúsok z vonkajšieho priestoru.

Vedeli ste, že:

– Zrkadlo umiestnené pri okne znásobí svetlo, ktoré prúdi do miestnosti.

– Nikdy neinštalujte zrkadlo naproti oknu alebo svetelnému zdroju, pretože vás bude nepríjemne oslepovať.

– Stiesnenú chodbu zväčšíte tak, že nad menej rozmerný kus nábytku (komodu alebo skrinku na topánky) zavesíte horizontálne obdĺžnikové zrkadlo.

Okná

Ak to situácia dovoľuje, vynechajte závesy a záclony, ktoré pohlcujú svetlo a rozbíjajú váš pohľad na celkový priestor miestnosti, čím ho opticky zmešujú. Podarí sa vám tak oklamať zrak, ktorý sa nebude mať o čo zachytiť a ilúzia voľnej, pokračujúcej plochy bude dokonalá.

Zdroj: stavbyaopravy.sk, casprezeny.sk, cas.sk

Ako opticky meniť veľkosť priestoru?
3 (60%) hlasovalo: 1

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.